توجه به نقاط کمتر برخوردار شهر

توجه به نقاط کمتر برخوردار شهر

 

در ادامه توجه به خواسته های مطرح شده توسط اهالی محلات مختلف در دیدارها و جلسات عمومی، اجرای بیش از 9 هزار متر کانویوو(آبراه بتنی) در کوچه های سطح شهر با اولویت بافت فرسوده و نقاط کمتر برخوردار توسط واحد عمران شهرداری انجام شده و این روند تا قبل از آغاز فصل بارندگی ادامه خواهد داشت.

کوچه های بافت فرسوده کوی امام سجاد(ع)، محله شهید نواب صفوی، فاز یک شهرک شهیدان رجایی و باهنر، فرعی های منشعب از بولوار آزادی، کوچه های محلات شادخانه و کیان، معابر فرعی شهرک آزادی، معابر فرعی بولوارهای ولی عصر(عج) و شهید سلیمانی و تعداد دیگری از کوچه های بافت فرسوده شهر در قالب این طرح کانیوو گذاری شده و خواهد شد.

پروژه کانیوو گذاری از ماه های پایانی سال 1400 شروع شده و همچنان در نقاط مختلف شهر ادامه دارد. تا کنون بیش از 7 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی شهرداری نی ریز برای اجرای این پروژه هزینه شده است. دفع صحیح آب های سطحی، بالا بردن طول عمر آسفالت، شیب بندی مناسب در طول کوچه ها و خیابان ها از اهداف این پروژه است.

اجرای آبراه های بتنی در کوچه ها و معابر با توجه به شیب طبیعی منطقه انجام می شود و صرفاً مخصوص دفع آبهای سطحی ناشی از بارندگی ها است، رهاسازی فاضلاب های خانگی در سطح کوچه ها و معابر شهر تضییع حقوق شهروندی بوده و علاوه بر ایجاد چهره ی نازیبا در نقاط مختلف شهری، تهدیدی جدی برای سلامت همه شهروندان است.

نظارت بر فرایند دفع بهداشتی فاضلاب های خانگی با همکاری شهرداری، آبفا، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی انجام می گیرد و در صورت بی توجهی متخلفان به تذکرات کارشناسان مرکز بهداشت، بازرسان بهداشت محیط ضمن برخورد جدی با فرد متخلف و صدور اخطار کتبی، پرونده آنها را جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع می دهند.

شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده فاضلاب های رها شده در کوچه ها و معابر و یا مشاهده تخلفات بهداشتی در سطح شهر، موارد را به سامانه 137 ، تلفن چهار رقمی 5320 شهرداری نی ریز یا سامانه 190 شبکه بهداشت اعلام و یا در ساعات اداری به معاونت خدمات شهری شهرداری یا واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت مراجعه نمایند.

۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید