جلسه ویژه نظارت شهرداری و شورای شهر نی ریز بر عملکرد پیمانکار خدمات شهری ( جمع آوری و دفع پسماند ) بر گزار گردید.

جلسه ویژه نظارت شهرداری و شورای شهر نی ریز بر عملکرد پیمانکار خدمات شهری ( جمع آوری و دفع پسماند ) بر گزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نی ریز،  جلسه ویژه نظارت شهرداری و شورای شهر بر عملکرد پیمانکار محترم در خصوص پسماند شهری برگزار گردید، در این جلسه که در مورخ 96/11/29 در ساختمان شورای شهر برگزار شد، تمامی اعضای شورای شهر، شهردار نی ریز جناب آقای مهندس فرغت، مسئول واحد خدمات شهری جناب آقای استقلال و پیمانکار مربوطه جناب آقای نوربخش و نماینده هفته نامه نی ریزان فارس جناب آقای جلالی حضور داشتند و  به مسائل، جزییات و کم وکیف  بحث مهم و حیاتی جمع آوری پسماند پرداخته شد که اهم مطالب ذکر شده به این شرح است.

لایقمند رییس شورای شهر:

- شهرداری عمده هزینه هایی که انجام می دهد در زمینه خدمات شهری (بحث پسماند ) و فضای سبز است.

- تاکید بر اهمیت ورود به مشکلات مردم و تلاس در جهت رفع آنها و اهمیت پیش گام بودن شهرداری و شورای شهر در این خصوص.

- درخواست بازدید میدانی در خصوص نظارت بر جمع آوری پسماند و پیگیری مشکلات روند اجرایی آن.

-  تاکید بر نظم در امور مالی و یادآوری این مهم که مطالبات پیمانکار در دوره جدید به روز پرداخت شده است.

-  تاکید بر این امر که اگر شهرداری امری را به پیمانکار واگذار می نماید نباید در آن امر ورود و دخالت نماید و تاکید بر اهمیت امر تفکیک زباله و ضرورت ورود به این مهم.

فرغت شهردار نی ریز:

-  در بودجه سالانه مبلغی نزدیک به 15 درصد از کل بودجه سال و 40 درصد از بودجه جاری صرف جمع آوری و امور مربوط به پسماند (زباله) می شود، که این نسبت بسیار بالایی از جمع هزینه کرد شهرداری محسوب می شود.

-  با هزینه کرد بالای شهرداری در خصوص پسماند، ما توقع کار با کیفیت و در خور شان شهروندان نی ریزی را داریم.

- اگر شهری تمییز و پاکیزه و سیستمی بی عیب و نقص (در خصوص پسماند شهری) می خواهیم،  باید همراهی و همکاری شهروندان عزیز نی ریزی را نیز به همراه داشته باشیم و بدون در نظر گرفتن نقش برای شهروندان عزیز این امر خطیر آن طور که باید و شاید محقق نمی شود.

هزینه کرد در خدمات شهری از جیب خود مردم است، پس مردم با رعایت اصول بهداشتی، تولید کم زباله، رعایت بحث زمانبندی جمع آوری زباله و ... نسبت به صرفه جویی و مدیریت هزینه، شهرداری را یاری نمایند.

-جمع آوری پسماند، شب و روزر، عید و عزا، نوروز و محرم نمی شناسد.

استقلال مسئول محترم خدمات شهر:

- از همه پاکبانان عزیز تقدیر و تشکر می کنیم، چرا که چشم و چراغ مردمند و برای مردم جان و سلامت خود را به زحمت و تهدید انداختند.

- ماشین آلات خدمات شهری و جمع آوری پسماند غیر استداندارد و غیر اصولی است.

- باکس های موجود در سطح شهر نارضایتی ایجاد کرده است.

- باید با مراکز بهداشتی درمانی در خصوص جمع آوری پسماند ها قرارداد خاص بسته شود، چرا که زباله های آنان ویژه و بعضاً خطرناک است.

- حجم زباله های مراکز تجاری بیش از حد معمول است و باید به طور خاص دیده شود.

- زباله شهر یک روز در میان جمع آوری می شود.

- پیمانکار محترم خدماتی فراتر از قرارداد ارائه می دهد.

- زباله ها هفته ای یک بار سم پاشی و دفن می شود.

- زباله های عفونی به صورت خاص و در محل مخصوص دفن می شود.

- حجم زباله در ایام نزدیک نوروز دوبرابر می شود، ما در ایام خاص و مکانهای خاص بعضاً تا روزی پنج نوبت خدمات رسانی می کنیم و همین است که خدمات شهری را ستون فقرات شهر می دانند.

نوربخش پیمانکار پسماند زباله:

-   تشکر از آقای استقلال به عنوان پیشکسوت امر خدمات شهری.

- تاکید بر اینکه پاکبانان باید حقوق و مزایای خود را به موقع و تمام و کمال دریافت نمایند تا با آرامش خاطر به امر خطیر خود بپردازند.

-  اشاره به طلب یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی پیمانکار از شهرداری که یادآوری شد این طلب باقی مانده از دوره چهارم شورای شهر است و تقدیر از مدیریت جدید که از زمان تحویل تاکنون بیش از 90 درصد از صورت وضعیت های پیمانکار را پرداخت نموده است.

-  به دلیل خلاء مالی که از دوره قبل مانده است ما در بحث امور مالیاتی، بیمه ای و ... خود ماند ایم.

- سیستم پرس زباله به هیچ عنوان قابل استفاده نیست و امری غیر اصولی و غیر فنی صورت می گیرد.

تقاضای کار بر روی فرهنگ سازی در امر زباله و جوانب آن و گلایه از غیر فنی بودن جداول سطح شهر و کانال های خروجی آب نی ریز، ایشان همچنین با انتقاد از پیمانکاران طرح فاضلاب نی ریز تذکر داد که آنان نی ریز را به یک مخروبه تبدیل خواهند کرد.

شاهمرادی عضو شورای شهر:

- شرمنده و خجالت زده کارگران خدمات شهری هستیم.

در پایان جلسه ضمن حضور میدانی و بازدید از نقاط و مسائل مورد بحث جلسه در سطح شهر، تصمیم گرفته شد در خصوص ساعات جمع آوری زباله(روز یا شب) و جود یا عدم وجود باکس های زباله از شهروندان نظر سنجی شود تا در این خصوص تصمیمات مقتضی و نزدیک به نظر مردم اخذ شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

ناشناس
0
0
0

یکی از خدمات خوب باکس های زباله هست و ما از این امر بسیار راضی هستیم .باکس زباله علاوه بر راحتی پیمانکار ،باعث می شود سگهای ولگرد و دیگر حیوانات زباله ها را پراکنده نکنند.همچنین باکس زباله باعث می شود شهروندان همیشه و به طور مستمر زباله های خود را در انها بگذارند و برای شهروندان بسیار خوب شده


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید